Boksör Takası

Boksör Takası


Boksör Kaptan

Kaptanımız eski Balkan Boks Şampiyonu Cemalettin Ertok tipik bir ‘küçük kasaba renkli siması’. Hani şöyle güleryüzlü, canayakın, sıcak insanlardan. Tüm Armutlu tanır, kime sorsan gösterir. Her cümlenin sonunda gülüp ‘Tak!’ demesi tam bir renkli sima tavrı mesela. Eski Balkan Boks Şampiyonu, takası var, balığa çıkıyor, çocukları okuyor, kendisi denizde, sürekli gülüyor. Bir dizide asıl hikaye(aşk) kadar tanınan ve replikleri ağızdan ağıza dolaşan yan karakter hikayesi olabilir pekala.

 

Boksörü kendimiz bulmadık aslında. Bitirme projesi için teknik gezideydik; bizden önce bir grup sahile inmek için taksiye binmiş, o arada taksici bizimkileri Kaptan’la tanıştırıvermiş. Hemen kıyıdan kıyıdan bir Armutlu seyrine çıkmışlar, bir de gelmiş anlatıyorlar. Hasetimizden çatladık, hemen sahile inip mavi turumuzu talep ettik. Anlatımlı Armutlu sahil turunun üstüne bir de Boksör kangurulu minibüsle kasaba merkezine bırakıldık 🙂 Armutlu’nun en eğlenceli anısı bu kibar, ilginç, dinlenesi adamın sohbet ve jestiydi.

 

 

2 Ekim 2009 Armutlu kıyı turu, balıkçıların yakaladığı köpekbalığı(tür tespiti onların), kocaman denizanaları, fotoğraflar:

[embpicasa id=”5688683634240717969″]