Aladağlar: Güneyden Yeni Yıl Panoramaları

Aladağlar: Güneyden Yeni Yıl Panoramaları

 

guzel6360

 

fırtına toplanması sebebi

fırtına toplanması sebebi

31 Ocak 2009 gecesi, önceki haftaki Erciyes faaliyetinde leş gibi oldukları için kirli çamaşırların arasında bıraktığım ancak arada geçen sürede yıkanmadıklarını yola çıkmadan hemen önce giyeceğimde öğrendiğim, üstelik de bu süre zarfında kedimin üzerlerine işediği ve bunun üzerinden kuruyacakları kadar zamanın geçtiği kıyafetlerimi giyip Niğde yoluna düştüm. Yeni yıla girerken kedi sidiği kokusuna rağmen otobüste uyumaya çalışıyordum.

 

Uzun fotoğrafların sayfa düzenini bozmaması için bir görüntüleme eklentisi yükledim de, bu faaliyetten birkaç panoramayla deneyeyim dedim. Ekibe göre biraz rüzgarlı bir günde, ama benim bir kış faaliyetinde gördüğüm en iyi hava koşullarında Güzeller Klasik yaptık. Döndüğümüzde hava bozuyordu- böyle olacağını zaten hava raporlarından biliyorduk- ama Sulağankeler’de çadırda oturup “oo çadır nasıl da yatıyor oo hava nasıl da bozuyor” demeyi yeğledik bir süre. Birinin dışarı çıkıp çadırların aşağıdaki fotoğraftaki gibi olduğunu ve inen havayı görmesiyle miskinlik sona erdi, aynı gün hızla toplanıp koşa koşa döndük, Salim Abi misafiri olduk. Bu kadar fotoğrafla biraz ağır bir sayfa oldu, ama zaten çok yavaş açılıyor blogum, çok istemeyen bakamıyor:)

Yukarıdaki fotoğrafı 1 ocak 2010 sabahı köprüden çektim. Çok kar yoktu sanki. Aşağıda da 10 Kasım 2007’de aynı yerden çektiğim bir panorama var.

Kaldı da ne albenili dağ, afili bir fotoğrafını çekmesem olmazdı..

kaldı

iki de zirve fotoğrafı

en beğendiğim fotoğraf dönüş yolundan çıktı:)