Taşkışla'dan Sahnesiz Sahnelemeler

Taşkışla’dan Sahnesiz Sahnelemeler

 

dikkat anarşist düşebilir

(taskislasahnesi.net)

 

 

Yürü be Sahnesiz Taşkışla’nın Taşkışla Sahnesi!

Biz çatıda şarap içerken provalarda her şeyden zaman kısıp hazırlanan(Ayşegül‘e seslenmek), sahneleri olmadığı için koridorlarda toplanan bir grup hevesli arkadaş bu Taşkışla Sahnesi. Okuldan sadece konferans salonumuz 127’ye eklenen bir platform alabiliyorlar oyunlar için, bu sefer onu bile alamamışlar. Yılmamışlar, çizim masalarımızdan taşıyıp kendi platformlarını 127’nin önündeki holde yapmışlar.

Hol bu sefer konferans sonrası bir şirket kokteyliyle değil bir öğrenci oyunuyla, Dario Do’dan uyarladıkları Dikkat Anarşist Düşebilir’le büyükçe bir kalabalık topladı. 1.5 saatlik oyunu ben dahil bir çok kişi ayakta izledi. Oyunlarını oynayıp da sessizce gitmediler üstelik, herkes kelamlarını dinlemeye kaldı, üstüne bir de Avusturya’da üniversite harçlarına karşı etkinliklere destek pankartı açıldı. Şu uluslararası destek bulan duyarlılık projeleri hatırına bile iletişim, internet, bloglama falan süper şeyler değil mi?

Önüne asetat kağıdı tutarak efekt yaptıkları ışıklarının altında, dev gölgelerinin önünde sevgili Taşkışla Sahnesi, 2 Kasım 2009 oyunundan fotoğraflar aşağıda:

[embpicasa id=”5688689820411345601″]